Jmenuji se Iveta Doleželová.

Kreslit zvířata bylo mým snem od malička. Milovala jsem je a touha je  ztvárnit vlastní rukou byla velká. Občas jsem se o to snažila, ale byla jsem samouk a jak šel život, neměla jsem čas se tomu více věnovat.

Po druhé jsem se ke kreslení a malování vrátila, když už jsem měla malé děti a navštěvovala výtvarnou školu. Jenže studium jsem musela přerušit kvůli nemoci dítěte. A pak dlouhá léta jsem neměla moc času. Byla jsem pěstounkou sedmi dětí na plný úvazek a psala jsem pohádky pro dětský časopis a rozhlas Rádia 7. Samozřejmě jsem měla neustálou potřebu něco tvořit, ale většinou to byly rukodělné věci.

Teprve až děti dospěly a vystudovaly, vrátila jsem se ke kreslení a malování. Začala jsem navštěvovat ateliér Mlejn v Ostravě, kde jsem byla přívětivě přijata a mohla se v kresbě opět vzdělávat a čerpat ze zkušeností dlouhodobých malířů a malířek. Jen jsem si zamilovala pastel, takže malbu mám zatím pouze okrajově. A konečně se mi splnila touha tvořit portréty zvířat.

Někdy nakreslím či namaluji  i něco jiného, podle nálady a času. Maluji i šperky či dekorace. Mám ráda přírodu, moře, vesmír a hlavním motorem mého života je má víra.

 .